Jak koupit matraci online

Přestože to nemusí být na první pohled zcela evidentní, je nezpochybnitelnou realitou, že dříve rigidní, zastaralý a stagnující „matracový průmysl“ prošel od začátku nového milénia obrovskými změnami. Nové materiály, noví výrobci a nové kanály prodeje zcela změnili tento segment, a to k lepšímu jak pro výrobce, tak pro uživatele. A zde pro nás vyvstává nová otázka. Jak koupit matraci online?

Jak koupit matraci online

Možnost koupit matraci online přímo od výrobce přináší mnoho velmi podstatných výhod a jen minimum zanedbatelných nevýhod oproti nákupu v kamenné prodejně. Pokud bychom to měli jednoduše shrnout, tak se dá konstatovat, že při nákupu matrace online přímo od výrobce dostanete kvalitnější produkt, ušetříte peníze, nepromrháte drahocenný čas a pošetříte svoje nervy.

Některé věci se však nemění. Při nákupu matrace online, stejně jako při nákupu matrace v kamenném obchodě, se budete muset vyzbrojit řadou podstatných informací, které vám v konečném důsledku pomohou k tomu, abyste koupili tu správnou matraci, která vám bude maximálně vyhovovat. Pojďme se tedy společně podívat na to, o čem nákup matrace online je.

Výhody a nevýhody nákupu matrace online

Výhody

  • Cena – Žádní prodavači, žádné prodejny a žádní prostředníci v konečném důsledku znamenají, že dostanete nejlepší možnou cenu. Cena matrace zakoupené online bývá mnohdy poloviční až třetinová oproti ceně té samé, nebo typologicky a kvalitativně stejné matrace zakoupené v kamenném obchodě.
  • Žádný nátlak a ovlivňování – Přestože může být prodavač v kamenném obchodě při výběru matrace velmi nápomocný (například zodpovězením vašich dotazů), zvyšuje také přímo i nepřímo tlak na to, abyste udělali ten či onen výběr a nákup. Při nákupu matrace online se nebudete muset vypořádat s prodejcem, který vám říká, co máte cítit a co vám má být příjemné a co nepříjemné.
  • Pohodlí – Co se týče pohodlí, je nákup čehokoliv online k neporažení. Není třeba chodit do obchodu, není třeba chodit nikam. Stačí otevřít počítač či telefon a instantně můžete začít procházet nabídky řady výrobců a vybírat si ze stovek produktů. Kvalitu a spokojenost s konkrétní matrací si pak snadno ověříte skrze recenze a hodnocení ostatních zákazníků. Nakonec už stačí jen pár kliků a matraci vám dovezou až domů.
  • Snadné vrácení – Prakticky všichni seriózní výrobci prodávající matrace online standardně poskytují velmi dlouhou dobu na vyzkoušení, respektive vrácení zboží se zárukou vrácení peněz. Tato doba se v závislosti na mnoha faktorech pohybuje od jednoho až do tří měsíců. To je pochopitelně dosti dlouhá doba na to, abyste zjistili, zda vám zakoupená matrace vyhovuje, nebo ne. Pokud vám matrace z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, jednoduše ji vrátíte a dostanete své peníze nazpět nebo si vyberete jinou a případný cenový rozdíl si s výrobcem vyrovnáte.
Výhody a nevýhody nákupu matrace online

Nevýhody

  • Nevyzkoušíte si ji – Fakticky jedinou za zmínku stojící nevýhodou nákupu matrace online je nemožnost si ji před pořízením fyzicky vyzkoušet. Je to ale spíše individuální problém spojený s návyky, které máme zažité. V dnešní době přes internet bez předchozího vyzkoušení nakupujeme prakticky vše včetně tak specifických produktů, jako jsou například boty, které člověku musí sednout jako ulité, aby s nimi nebyly problémy. Ano, to samé platí i pro matrace, ale pokud je relativně bezproblémové nakupovat online třeba zmíněné boty, neměl by to být žádný zásadní problém ani u matrace, obzvlášť když je možné ji vyzkoušet a případně vrátit.
  • Nemůžete se zeptat – Tento problém je fakticky spíše pseudoproblém. Zmiňujeme ho ale proto, že to takto někteří lidé vnímají. O co tedy ve skutečnosti jde? Někdo má pocit, že pokud se někoho na něco, co se týká nějakého produktu (v našem případě je to matrace), nezeptá osobně, nedostane plnohodnotnou odpověď. Chyba! Solidní online prodejci mají pro své zákazníky k dispozici vždy nějakou formu podpory (typicky je to zákaznický chat), kde se můžete zeptat na vše, co vás ohledně konkrétního produktu zajímá.

Jak vybrat matraci online

Když nyní víme jaké jsou výhody a nevýhody nákupu matrace online, postoupíme k zodpovězení otázky „Jak si vybrat matraci?“. V tomto ohledu se výběr online a v kamenné prodejně prakticky nijak neliší. Zcela nejlepší proto bude, když si přečtete našeho komplexního průvodce Jak vybrat matraci, který shrnuje všechny aspekty výběru matrace a zodpovídá všechny otázky, které se tohoto tématu týkají. Přesto zde však alespoň v krátkosti shrneme na co byste se jako zákazníci zaměřit, aby jste byli s matrací nadmíru spokojeni.

Jak vybrat matraci online

Nejprve se musíte rozhodnout, co je pro vás důležité a jaké jsou vaše priority a potřeby v oblasti spánku. Položte si proto následující otázky:

  • Jaká úroveň tvrdosti je pro vás nejpohodlnější? Pozor, nepleťte si tvrdost s podporu! Jsou to dvě různé věci. Matrace může být měkká, ale přesto může mít dobrou podporu (a naopak). Více informací na toto téma naleznete v našem článku Tvrdost matrace.
  • Kolik chcete a můžete zaplatit? Matraci nelze obecně ve většině případů považovat za zanedbatelnou investici. Pokuste se nastavit si cenový rozsah, který dává smysl v rámci vašeho rozpočtu a současně respektuje celkovou zdravotní důležitost matrace.
  • Jak se chcete cítit? Některé matrace jsou takové, že spíte spíše jakoby v nich a jiné zase takové, že spíte na nich. Některé mají tendenci hřát, jiné naopak chladit. A tak dále. Toto si musíte sami pro sebe ujasnit, protože i zdánlivě relativní maličkost může rozhodnout o tom, zda vám bude matrace vyhovovat, nebo ne.
  • Položte si všechny další otázky, které by pro vás osobně mohly být důležité? Například… Je matrace ekologická? Z čeho je její potah a dá se prát? Jaká je její předpokládaná životnost? Má antibakteriální úpravu? Je vyrobena v ČR, nebo mi ji museli přivézt z druhého konce světa?

Jakmile budete mít odpověď na výše uvedené otázky, budete mít také skvělý výchozí bod pro to, abyste se mohli začít poohlížet po konkrétních výrobcích.

Jak koupit matraci online závěrem

Hledání a správný výběr nové matrace je individuální, komplexní a současně velmi důležitý proces. Chce to nějaký čas a dostatek informací, abyste zjistili, co hledáte a potřebujete a kde to najdete. Někdy to může být i vcelku náročné. Aby to ale náročné nebylo, nebo to bylo náročné nejméně jak je to jen možné, jsme tu my… KrásnéSny.cz

Na co se lidé nejčastěji ptají

Co když si chci matraci před nákupem vyzkoušet?

Pokud je pro vás vyzkoušení matrace před samotným nákupem až tak důležité, že jinak nákup neprovedete, máme pro vás dobrou zprávu. Většina (ne-li všichni) seriózních online prodejců matrací má i kamenné prodejny. Ty se pochopitelně nacházejí jen ve velkých městech, takže to pro některé z vás bude znamenat nějaký ten čas na „výlet“ a peníze za benzín, ale jinak to v tomto případě vyřešit nejde. Můžeme v tom ale najít i jistou výhodu. Nejprve si online vytipujete více matrací, které by vám mohly vyhovovat. Poté zajedete do kamenného obchodu, vyzkoušíte si je a bez nákupu se vrátíte domů. Doma si necháte svou zkušenost v klidu projít hlavou a následně už jen provedete nákup na základě vašeho konečného rozhodnutí.

Proč bych si měl/a kupovat matraci online?

Výhody nákupu matrace online jsme popsali již na předchozích řádcích tohoto článku, ale v krátkosti to zopakujeme. Je to levnější, rychlejší a pohodlnější a nikdo na vás při výběru netlačí, abyste uskutečnili nákup.

Proč koupit matraci online

Lze koupit online jakýkoliv druh matrace?

Zjednodušeně řečeno lze konstatovat, že ano. Pravdou současně je, že jsou u prodejců, přepravců i zákazníků oblíbené především pěnové a hybridní modely, se kterými se díky jejich relativně nejnižší hmotnosti a někdy i skladnosti nejlépe manipuluje. Tento faktor může mít ostatně vliv i na možnosti dopravy a její cenu. Pružinové a taštičkové matrace bývají výrazně těžší a kvůli jejich konstrukci nemusí být možné je srolovat a zlepšit tak jejich přepravitelnost. To může být paradoxně důvod, proč si pružinovou, respektive taštičkovou matraci koupíte online a necháte si ji dovézt. Fakticky může být totiž extrémně komplikované až nemožné, abyste ji dopravili domů běžným osobním vozem, byť by byl sebevětší.

Poznámka: Obsah na webu KrásnéSny.cz má mít pouze informativní charakter. Neměl by být brán jako lékařská rada a neměl by nahrazovat lékařskou pomoc a dohled vyškoleného odborníka. Pokud máte pocit, že trpíte nějakou poruchou spánku nebo zdravotními obtížemi se spánkem spojenými, navštivte svého lékaře.