5 negativních dopadů volby nesprávného roštu

Když člověk kupuje novou matraci, mnohdy zapomene, že je třeba zamyslet se také nad nákupem nového roštu. Důvod je jednoduchý, matrace a rošt musí fungovat společně. Matrace bez správného roštu nikdy nebude fungovat tak, jak má. Bude nepohodlná a tak podobně. Nyní si představíme 5 negativních dopadů volby nesprávného roštu.

5 negativních dopadů volby nesprávného roštu pro matraci

Bude nepohodlná

Asi nejpalčivějším a nejdříve zaznamenaným problémem je vždy nepohodlnost a zdánlivá nevhodnost matrace. Mnoha lidem se stane, že si vyzkouší nějakou matraci přímo v prodejně. Ta se jim zdá naprosto perfektní a vyhovující jejich přáním a potřebám. Koupí si ji, dají ji doma na starý, nebo jiný nevyhovující rošt a najednou se nestačí divit, že matrace není taková, jaká byla v obchodě. Ať už kupujete novou matraci přímo v obchodě nebo online na internetu, vždy se ujistěte, že ji pokládáte na rošt, který je pro ni vhodný, aby vám byla pohodlná.

Bude postrádat svoje vlastnosti

Dnešní moderní matrace mají mnohdy nejrůznější vlastnosti, které jsou dané unikátní konstrukcí chráněnou klidně i patenty. Volbou nesprávného roštu, či snahou na něm nějak ušetřit, můžete o tyto její vlastnosti přijít. To nutně neznamená, že nebude pohodlná, ale nemusí se projevovat svými „nadstandardními“ vlastnosti, za které jste si dost možná připlatili nemalou finanční částku, a to je rozhodně škoda. Za peníze, které máte na nákup k dispozici je vždy lepší si koupit o něco levnější matraci s kompatibilním roštem, než koupit drahou matraci s levným nekompatibilním roštem.

Nebude hygienická

Přirozená vlhkost vzduchu a normální i abnormální noční pocení společně s mnoha dalšími faktory dělají z matrace ráj pro život a množení roztočů, bakterií, plísní i hub. Je to něco, čemu se nedá zcela zabránit a vždy nakonec přijde čas, kdy je nutné z tohoto důvodu vyměnit starou matraci za novou. Nevhodný rošt však tento proces může urychlit, protože může omezovat, nebo zcela zabraňovat alespoň částečnému proudění vzduchu skrze a kolem matrace a zadržovat tak v matraci nadměrnou vlhkost, která nechtěný život uvnitř matrace podporuje.

Poškodí se

Nevhodný rošt může matraci připravit nejen o její pohodlnost a jedinečné vlastnosti, ale jednoduše ji může zničit. Pochopitelně to nebude hned a chvíli to potrvá, ale to ještě neznamená, že je to jedno. Důsledkem bývá celková ztráta tvaru, proleženiny, nerovnosti, záhyby, ohýbání a praskání pružin (platí pochopitelně pro pružinové matrace) a následně vše co všechna tato poškození způsobují spící osobě.

Poškodí se a ztratí záruku

Ztratí záruku

Matrace, pakliže je kvalitní, není a priori levnou záležitostí a tak je nanejvýš vhodné myslet na záruční podmínky (a pochopitelně si přečíst uživatelský manuál), obzvlášť když vám výrobce dává prodlouženou záruku, což není v dnešní době u kvalitních výrobků vůbec neobvyklé. V záručních podmínkách je prakticky vždy uvedeno, že záruka pozbývá platnosti, pokud je matrace užívána společně s nevhodným roštem. Zničíte-li tedy matraci tímto způsobem, počítejte s tím, že svoje peníze v rámci záruky nedostanete zpět a věřte nám, že výrobci poznají z jakého důvodu k poškození došlo.

Poznámka: Obsah na webu KrásnéSny.cz má mít pouze informativní charakter. Neměl by být brán jako lékařská rada a neměl by nahrazovat lékařskou pomoc a dohled vyškoleného odborníka. Pokud máte pocit, že trpíte nějakou poruchou spánku nebo zdravotními obtížemi se spánkem spojenými, navštivte svého lékaře.