Sen o zubech

Zuby jsou předmětem lidských snů mnohem častěji, než by se většina lidí domnívala a během života se objeví v určitém kontextu ve snu prakticky každému. Sen o zubech samozřejmě v případech kdy s nimi aktuálně máte nějaké problémy nebo se chystáte jít k zubaři většinou nic neznamená a jde jen o projev reality. Za jiných okolností se nicméně jedná o velmi důležitý typ snu, který toho hodně vypovídá o vašem psychickém rozpoložení.

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA: OBAVA O ZTRÁTU VITALITY A POSTAVENÍ

Výklad pochopitelně závisí na bližších okolnostech a je rozdíl jestli se člověku zdá o vypadávání zubů nebo o jejich čištění, nicméně snář sen o zubech ve zcela obecné rovině považuje za sen s negativním nábojem. O tom všem si řekneme více dále v tomto článku.

Sen o zubech

Vypadávání zubů ve snu

Sny o vypadávání zubů souvisí zcela nejčastěji se stárnutím a ztrátou energie a vitality, a to jak té fyzické, tak té psychické. Zdrojem mohou být oprávněné, avšak stále ještě neakutní obavy, ale také již probíhající a pozorovatelné změny. U někoho může být spouštěčem ztráta vzhledu, u jiného to může být ztráta fyzické síly a někoho může trápit zhoršená paměť a uvažování. Vypadávání zubů také bývá spojováno se strachem o ztrátu společenského postavení, funkce, zaměstnání či něčeho, nebo někoho reálného v životě.

Sen o zkažených zubech

Zkažené zuby ve snu mívají nejčastěji dva významy. V prvním případě se může jednat o projev obav o vlastní podlomené zdraví. V druhém případě může být příčinou nějaký neúspěch, špatná událost nebo zlá situace, která vás trápí a vy nejste schopni ji vyřešit, protože na to jednoduše nestačíte.

Čištění zubů ve snu

Vypovídá o vaší potřebě mít vše v naprosto perfektním pořádku, což lze považovat z chvályhodné, nicméně je to nedosažitelné a vy to proto s puntičkářstvím přeháníte a víte o tom. Měli byste investovat svou energii i do jiných věcí a přijmout fakt, že nikdy nebude vše dokonalé.

Sen o vybělených zubech

V případě, že se vám zdá o vybělených zubech, znamená to, že někdo z vašeho nejbližšího okolí přijde k velkým penězům. To může být spojeno s úspěchem v podnikání, povýšením v zaměstnání nebo s výhrou v hazardní hře.

Mezera mezi zuby ve snu

Vyjadřuje nízkou sebedůvěru a slabou víru ve vlastní schopnosti a dovednosti. Naprosto zbytečně a neoprávněně se podceňujete a neustále na to myslíte, což ještě více podkopává vaši psychiku. Ve skutečnosti to ale není na místě.

Sen o mléčných zubech

Lze ho vyložit hned dvěma způsoby. První možnost je, že se na nějakou věc ve vašem životě necítíte být dostatečně vyzrálí, dospělí a připravení, to navzdory tomu, že byste chtěli být. V druhém případě se může jednat o projev psychické úlevy, která přišla pro prodělané náročné fázi vašeho života. Toto tíživé období je však již za vámi a vy před sebou máte lepší dny.

Sen o vypadávání zubů

Zubní protéza ve snu

Výklad tohoto snu je zcela jednoznačný a vypovídá o vašem strachu a obavách ze stárnutí. Svých přibývajících let jste si plně vědomi a aktivně se s nimi snažíte bojovat, což není a priori špatně, avšak současně byste měli akceptovat fakt, že je stárnutí a jeho projevy přirozenou součástí života každého člověka.

Vytržení zubu ve snu

Ačkoliv je trhání zubů v reálném životě zpravidla noční můrou, v tomto případě se jedná o dobré znamení. Symbolizuje totiž úlevu a zdolání nějaké překážky, která vám dlouho ztrpčovala život. Nyní už budete mít konečně klid.

Vrtání zubu ve snu

Pakliže máte sen o vrtání zubu, jedná se o předzvěst návratu nějakého dávno zapomenutého problému, nepravosti, špatného rozhodnutí, křivdy či morálního pochybení. Pravděpodobně jste měli za to, že už je tato záležitost za vámi a je uzavřená, ale opak je pravdou a vy to budete muset konečně vyřešit, aby jste mohli jít v životě dál.

Sen o zvířecích zubech

Máte-li sen o zvířecích zubech, potom je to projev vaší vnitřní zloby, naštvanosti, nesnášenlivosti a agrese vůči někomu nebo něčemu ve skutečném světě. Tyto pocity zřejmě nechcete či nemůžete reálně projevit a proto se promítají do vašich snů.

Poznámka: Obsah na webu KrásnéSny.cz má mít pouze informativní charakter. Neměl by být brán jako lékařská rada a neměl by nahrazovat lékařskou pomoc a dohled vyškoleného odborníka. Pokud máte pocit, že trpíte nějakou poruchou spánku nebo zdravotními obtížemi se spánkem spojenými, navštivte svého lékaře.