Sen o sexu

Ve zcela obecné rovině je sen o sexu odrazem vaší psychiky, nálady a rozpoložení. Vzhledem k tomu, že je sex v principu příjemnou záležitostí, pak můžeme konstatovat, že sen o něm vypovídá o vaší dobré náladě a spokojenosti. To může být vztaženo jak na váš život obecně, tak na váš partnerský a intimní vztah. Stejně jako v případě jiných snů ovšem vždy záleží na konkrétních okolnostech, protože ty mohou dát konečnému výkladu snu zcela odlišný rozměr.

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA: DOBRÉ PSYCHICKÉ ROZPOLOŽENÍ

Snář vykládá skutečně širokou paletu snů o sexu, který může nabývat nejrůznějších podob. Nelze proto naprosto jednoznačně tvrdit, že se jedná o sen s pozitivním nábojem. Může být pozitivní, negativní i neutrální. O konkrétních výkladech si povíme více na následujících řádcích.

Sen o sexu

Sen o sexu na jednu noc

Svůj život si užíváte a žijete ho naplno. Jedna radost střídá druhou a váš život je šťastný. Toto tempo má však za následek, že nejste schopni se na chvíli zastavit a naplno ocenit kouzlo a krásu konkrétních chvil, míst a lidí. Všechno a všichni jsou pro vás na jedno použití. Sice to nemyslíte špatně, ale za ničím se neohlížíte.

Sen o sexu s celebritou

Tento sen lze chápat ve dvou odlišných rovinách. V prvním případě může jít o projev vašeho přání být více v centru pozornosti ostatních lidí. Zkrátka a jednoduše se cítíte být přehlížení. Může jít ale také o znamení toho, že jste přející člověk a někomu přejete jeho úspěchy a máte upřímnou radost z toho, že se tomuto člověku v životě daří.

Masturbujete ve snu

V nějaké oblasti vašeho života se cítíte být velmi silní, zkušení a přínosní a chcete, aby to všichni zúčastnění věděli a prokazovali vám v tomto směru uznání. Neustále o tom mluvíte, dáváte své schopnosti zřetelně najevo, radíte a poučujete ostatní.

Nevěra ve snu

Doporučujeme přečíst si náš článek sen o nevěře, který se výkladu tohoto snu věnuje detailněji. Zcela obecně však nevěra ve snu v prakticky jakémkoliv podání souvisí s reálnými partnerskými problémy. Ty přitom nemají nic společného se skutečnou nevěrou, ale s vaší nejistotou v sebe sama nebo ve vztah jako takový.

Sen o orálním sexu

Bez ohledu na to, jestli se vám zdá o tom, že někoho orálně uspokojujete vy, nebo naopak, vždy to souvisí s vašimi nemravnými myšlenkami a touhami. Současně je dosti pravděpodobné, že tuto nemravnost v nějaké formě sdílíte s někým dalším.

Sen o sexu na veřejnosti

V nějakém směru se otevíráte, svěřujete a sdílíte své názory, zkušenosti, postoje a problémy. Může se to týkat veřejnosti, úzkého okruhu blízkých lidí, kamaráda, terapeuta či životního partnera. Podstatné nicméně je, že z toho máte dobrý pocit a psychicky vám to pomáhá.

Ve snu jste při sexu přistiženi

V životě máte nějaké radosti, cíle a plány, ale někdo z okolí vám je soustavně kazí. Nejen, že je tím přímo negativně ovlivňováno vaše životní štěstí, ale navíc to máte pořád na mysli, což celou situaci činí dvojnásobně nepříjemnou.

Milostná předehra ve snu

Pokud máte sen o milostné předehře, která ale nakonec nevyústí v plnohodnotný sex, znamená to, že od života chcete něco, co současně nejste z nějakého důvodu ochotní realizovat. Mnohdy to bývá ze strachu, že to nebude takové, jaké jste si to představovali. Běžné jsou též obavy ze selhání.

Sex ve snu

Sen o hledání místa na sex

Pakliže ve snu plánujete mít sex a hledáte na to vhodné místo, které z nějakého důvodu nejste schopni najít, může to mít dvě různá vysvětlení v závislosti na tom, jestli jste zadaní, nebo ne. V prvním případě to vypovídá o nějakém vztahovém problému, který vás trápí. V druhém případě to potom symbolizuje nějaké vaše obavy a pochybnosti spojené s tím vztah vůbec mít.

Sen o sexu s bývalým partnerem

Pokud je váš rozchod relativně čerstvou záležitostí, pak se jedná o pouhý projev stesku a nedávných vzpomínek a není nutné v tomto snu hledat jakýkoliv význam. Za předpokladu, že je váš někdejší vztah opravdu minulostí, může to být projev absence nějakého pocitu ve vašem životě. Můžete se cítit nepřitažliví, nemilovaní, nežádoucí a nechtění.

Sen o sexu s nadřízenou osobou

Nadřízená osoba je v tomto kontextu nejčastěji šéf v práci nebo učitel ve škole. Nejedná se o nijak zvlášť neobvyklý sen, jež je důsledkem potřeby po uznání, ocenění, respektu, obdivu a zájmu, kterých se vám nedostává.

Ve snu jste znásilněni

Vypovídá o pocitech naprosté bezmoci, paralýzy, strachu, obav, hrůzy a pokoření. Zdrojem je nějaký aktuální, či zdánlivě zapomenutý a nedořešený problém. Nejste schopni se mu postavit a řešit ho, čemuž reálně brání o váš pocit marnosti v tomto směru. Řešení tedy ani nehledáte, protože se domníváte, že na to nejste dost dobří a neuspěli byste.

Svádění ve snu

Jste radostný člověk, který žije šťastný a naplněný život. Užíváte si, když děláte radost jak sobě, tak ostatním lidem, na kterých vám záleží. Máte rádi lidi, vyhledáváte jejich přítomnost a chcete, aby byli všichni za všech okolností spokojení.

Sen o sexu s neznámým člověkem

Tento sen je mnohem častější, než by se mohlo zdát a jeho výklad je naprosto jednoznačný. V reálném životě nejsou naplňovány vaše sexuální a fyzické potřeby. To se může vztahovat na množství, intenzitu i formu.

Další výklady sexu ve snu

  • S rodinným příslušníkem (sourozenec, rodič a podobně) – Pouhopouhý projev lásky a náklonnosti, který ve skutečnosti nijak nesouvisí s incestem
  • Hromadný sex – V životě máte náročné období a musíte se starat o potřeby a přání mnoha lidí současně
  • Hrubý násilný sex – Nad některými věcmi v reálném světě jste ztratili plnou kontrolu a chtěli byste ji získat zpět
  • Homosexuální sex – Jste pyšní na svůj vzhled a tělo
  • Sex s nepřitažlivou osobou – Chcete něco, co ve vašem životě chybí

Poznámka: Obsah na webu KrásnéSny.cz má mít pouze informativní charakter. Neměl by být brán jako lékařská rada a neměl by nahrazovat lékařskou pomoc a dohled vyškoleného odborníka. Pokud máte pocit, že trpíte nějakou poruchou spánku nebo zdravotními obtížemi se spánkem spojenými, navštivte svého lékaře.