Sen o svatbě

Svatba je zcela zásadním milníkem v životě každého člověka. Pokud ji tedy aktuálně plánujete a máte sen o svatbě, není nutné tomu přikládat jakýkoliv význam, protože na ni zkrátka a jednoduše intenzivně myslíte. Je to obdobné, jako když je žena těhotná a má sen o těhotenství. Jiná situace ovšem nastává, když vy ani nikdo ve vašem blízkém okolí svatbu neplánuje. V takovém případě sen o svatbě zpravidla symbolizuje změny, které souvisí s nalezením rovnováhy ve vlastním životě.

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA: ZMĚNY A DOSAŽENÍ ROVNOVÁHY

Konkrétní výklad snu ve snáři pochopitelně závisí na okolnostech. Důležité je kdo má svatbu, co se na ní stalo či co je ústředním prvkem této události. Vše si zevrubněji rozebereme níže.

Sen o svatbě

Sen o vlastní svatbě

V tomto případě se výklad značně liší v závislosti na vašem skutečném partnerském životě a aktuálním psychickém nastavení v tomto směru. Je zkrátka rozdíl tím být nezadaný a nechtít vztah a být zadaný ve vážném vztahu několik let.

Zde jsou jednotlivé výklady:

  • Nezadaný člověk, který aktuálně neusiluje o vztah – Pravděpodobně je před vámi nějaká důležitá životní změna, která je spojena s větší odpovědností a náročností. Typicky je to například nové zaměstnání či povýšení. Vaše podvědomí se vás skrze sen o vlastní svatbě ptá, jestli je to skutečně to, co chcete.
  • Nezadaný člověk, kterému není představa vážného vztahu cizí – I když si to možná nepřipouštíte, chcete mít skutečně vážný vztah, který někam povede.
  • Jste zadaný člověk ve vážném vztahu, ale svatbu aktuálně neplánujete – Vaše mysl se vás snaží donutit přemýšlet o tom, jestli je váš současný partner ten pravý, se kterým byste případně chtěli strávit zbytek života.
  • Jste zadaný člověk a máte sen o svatbě s někým jiným – Ženich, nebo nevěsta ve snu reprezentuje vašeho ideálního vysněného životního partnera.
Sen o vlastní svatbě

Sen o svatbě někoho jiného

Pokud přihlížíte svatbě někoho jiného, znamená to, že jste pod velkým tlakem kvůli změnám, které se vás však zcela přímo netýkají. Neznamená to sice, že na vás nebudou mít dopad, ale vy nejste primárním účastníkem těchto změn. Jste z toho ve stresu, nejistí a dost možná se i bojíte.

Sen o vlastní svatbě, na kterou nikdo nepřijde

Vaše rodina či přátelé nesouhlasí s vaším způsobem života a tím, co děláte. V případě, že máte partnera, pak to může také znamenat, že se vaší rodině a přátelům nelíbí váš partner, nemají ho rádi a nesouhlasí s tím, abyste byli spolu.

Ženich, nebo nevěsta ve snu

Do vašeho života vstoupily zásadní změny, které byly nezbytné a nevyhnutelné. O tyto změny jste sami stáli a dost možná je i aktivně vyhledali. Přijímáte je, zvykáte si na ně a máte radost, že na ně došlo. Pakliže k takovým změnám ještě nedošlo, potom na ně brzy dojde a vy se na ně těšíte a připravujete se na ně.

Snubní prsten ve snu

Toužíte po lásce a vážném vztahu, ve kterém se budete moci tomu druhému naplno oddat. Hledáte oporu, jistotu, lásku a něco trvalého a jedinečného.

Ve snu nemůžete najít snubní prsten

V životě jste přišli o nějakou šanci, či příležitost, kterou jste měli doslova na dosah ruky. Může to být záležitost týkající se partnerství, ale rozhodně to není pravidlem. Souviset to může s vaším přátelstvím, koníčkem, zaměstnáním, podnikáním a čímkoliv v životě. Tuto promarněnou šanci si uvědomujete, ale nechcete si to připustit. Jste skleslí, smutní, naštvaní a deprimovaní.

Svatba ve snu

Sen o přípravě na svatbu

Čekají na vás důležité změny v životě a vy je vyhlížíte s radostí, protože víte, že vás učiní šťastnými. Do vašeho života vstoupí klid, pokoj, rovnováha, naplnění a štěstí.

Ve snu nemůžete najít místo svatebního obřadu

Ve vašem životě musíte učinit nějaké důležité rozhodnutí, ale vůbec netušíte, jak se k celé věci postavit. Přemáhá vás nejistota, nerozhodnost a pochyby. Dost možná vás do tohoto rozhodnutí tlačí nějaká osoba, či realita života, avšak vy takové rozhodnutí dělat nechcete.

Sen o svatebních šatech

Výklad tohoto snu je prakticky totožný s výkladem snu, ve kterém vidíte snubní prsten. Hledáte životní lásku a vážný vztah, ve kterém budete s partnerem, dokud vás smrt nerozdělí.

Ve snu se hádáte kvůli svatbě

Je před vámi nějaké zásadní rozhodnutí, které však provází dilema a nedůvěra. Tato nedůvěra může souviset s vámi samotnými, nebo s osobu, které se toto rozhodnutí týká. Jste v začarovaném kruhu, protože odmítáte celou věc řešit, ačkoliv víte, že ji budete muset vyřešit.

Svatební šaty

Poznámka: Obsah na webu KrásnéSny.cz má mít pouze informativní charakter. Neměl by být brán jako lékařská rada a neměl by nahrazovat lékařskou pomoc a dohled vyškoleného odborníka. Pokud máte pocit, že trpíte nějakou poruchou spánku nebo zdravotními obtížemi se spánkem spojenými, navštivte svého lékaře.