Sen o hadech

Sen o hadech patří společně se snem o pavoukovi mezi nejčastější sny, ve kterých se objevuje zvíře. Had ve snu je přitom podle snáře velmi špatné znamení a rozhodně nevěstí nic dobrého pro vás, ani pro vaše okolí. V jakém kontextu se vám had zjeví je pochopitelně velmi důležité, nicméně stejně důležitá je také jeho barva, protože ta určuje podstatu a důvod příchodu daného problému.

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA: STANE SE NĚCO ŠPATNÉHO

Zdrojem vzniku něčeho špatného může být nějaká událost, jednání či chování jak nějaké druhé osoby, tak vás samotných, a to včetně takových, kde byl na začátku dobrý úmysl. Nyní už se pojďme podívat blíže na jednotlivé kontexty.

Sen o hadech

Sen o hadovi, který vás škrtí

S největší pravděpodobností máte v úmyslu říci něco, nebo mluvit o něčem, co vám nakonec přinese jen samé trápení a co byste později nejraději vzali zpět. Škrtící had ve snu se vás snaží varovat, abyste danou věc neříkali, respektive o dané věci nemluvili, protože v konečném důsledku byste jen litovali.

Had ve snu, který si vás nevšímá

Trápí a sužuje vás strach, že přijdete o něco cenného a důležitého. Tyto obavy jsou nicméně zbytečné a neopodstatněné, protože o nic nepřijdete. Váš problém ovšem spočívá v tom, že si myslíte, že tomu tak skutečně je a tyto myšlenky vás neustále pronásledují.

Sen o hadovi, na kterém jezdíte

Jsou před vámi velmi zlé časy, protože cokoliv uděláte nakonec skončí pohromou. V ničem se vám nebude dařit, nic vám nepůjde a to přesto, že by mělo. Když už si budete myslet, že horší už to být nemůže, realita vás přesvědčí o opaku.

Mrtvý had ve snu

Výklad je v tomto případě z hlediska dobrého a zlého ne zcela jednoznačný. Na jednu stranu totiž budete čelit velké životní zkoušce, avšak ve finále ji zvládnete a stanete se silnějším a lepším člověkem.

Sen o hadovi, který vás uštkne

Máte špatnou náladu a cítíte se skleslí z důvodu vlastních nevhodných rozhodnutí, která vám přinesla neštěstí. Navíc máte strach, že přijdete o to málo, co vám ještě zbylo.

Sen, ve kterém máte strach, že vás had uštkne

Naprosto bezdůvodně se stavíte do pozice, která vám nepřísluší a kterou nemáte pod kontrolou, což může mít neblahé následky.

Had ležící ve snu na vašem těle

Had ležící na konkrétní části vašeho těla znamená, že je s touto částí těla něco v nepořádku a měli byste vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Možná jste o tom nevěděli, nebo jste něco tušili, ale nepřikládali jste tomu velký význam. Zdravotní problém může být jak fyzický, tak psychický.

Sen o hadovi, který se svléká z kůže

Upozorňuje vás na potřebu změny ve vašem životě, která z vás učiní šťastného, spokojeného a vyrovnaného člověka. Tato změna nemusí být příjemná, nicméně je pro vás nezbytná, protože jinak nebudete žít šťastný život.

Had ve snu

Had ležící ve snu ve vaší posteli

Došlo k narušení vašeho soukromí. Do života vám vstoupil někdo falešný a vy jste si ho pustili příliš blízko k tělu. Vaše důvěra bude zrazena podlým, zlým a nepřejícím člověkem, který toho o vás v této chvíli bohužel ví už příliš mnoho a zneužije to proti vám.

Pronásledování hadem ve snu

Pakliže vás ve snu pronásleduje had, značí to, že se cítíte být ohroženi. Spatřujete-li v hadovi někoho konkrétního, pak váš strach souvisí s touto osobu. Je-li to však had obecně, jedná se o nějaký váš všeobecný strach nebo obavy bez provázání s konkrétním člověkem.

Sen o hadech v závislosti na jejich barvě

Zde si můžete přečíst, co znamená sen o hadovi v závislosti na jeho barvě:

Černý had ve snu

Můžete očekávat těžké časy, které vás v mnoha směrech prověří a potrápí. Ačkoliv se jedná o špatné znamení, můžete očekávat, že tyto životní nástrahy nakonec překonáte a budete silnější.

Modrý had ve snu

Ve vašich představách existuje nějaká osoba, věc, událost, situace nebo cíl, který je však pro vás zcela nedosažitelný a vy na něj neustále myslíte, ačkoliv je to zcela marné a zbytečné.

Bílý had ve snu

Učiníte nějaké rozhodnutí, nebo krok s dobrým úmyslem, ale vše nakonec nabere špatný směr a vy s cílem danou záležitost dotáhnout do konce nebudete mít jinou možnost, než udělat špatnosti a ublížit některým lidem.

Sen o bílém hadovi, ve kterém koluje modrý jed

Váš čin, nebo konání sice bylo založeno na dobrém úmyslu, ale vy jste si byli vědomi rizik a možných následků neúspěchu. Tento neúspěch již nastal, nebo brzy nastane a vy budete muset čelit důsledkům.

Zelený had ve snu

Jste až extrémně sobečtí a sami sebe vnímáte jako středobod vesmíru. Všichni a všechno se musí podřizovat jen vám a vašim přáním, potřebám a touhám.

Hnědý had ve snu

Velmi se bojíte, že přijdete o něco pro vás velmi důležitého a cenného, ale ve skutečnosti je tento strach naprosto zbytečný.

Světlý had ve snu

Jste příliš bojácní a nerozhodní na to, abyste se snažili dosáhnout věcí, kterých dosáhnout chcete. Toto zbytečné postávání na místě ve vás vyvolává závist, kterou ventilujete vůči lidem, kteří těchto věcí dosáhli. Nic vám není svaté a tak lžete, urážíte, pomlouváte a škodíte.

Poznámka: Obsah na webu KrásnéSny.cz má mít pouze informativní charakter. Neměl by být brán jako lékařská rada a neměl by nahrazovat lékařskou pomoc a dohled vyškoleného odborníka. Pokud máte pocit, že trpíte nějakou poruchou spánku nebo zdravotními obtížemi se spánkem spojenými, navštivte svého lékaře.